פריטים חדשים שנוספו לאחרונה


סקירה משווה של מרכז מחקר ומידע של הכנסת מרכז המחקר והמידע של הכנסת שיחרר סקירה משווה שהוכנה ע"י ליאור בן- דוד ואתי וייסבלאי בנושא: "אמצעי זיהוי ביומטריים במסמכי זיהוי ומאגרי מידע ממשלתיים" (PDF).
.
בועז סנג'רו, "תעזבו את האצבעות"
.
דו"ח של המועצה הצרפתית לאתיקה ברפואה ובמדעי החיים
.
וירג'יניה הצטרפה ל-11 מדינות שמתנגדות לת"ז ביומטרית
.
החלטות ממשלה על הפרויקט הביומטרי - כזכור אחת ממטרותינו באתר זה לרכז מידע רב ככל האפשר בנושא הפרויקט הביומטרי. לצורך עבודה שאנו עושים לקראת הדיונים בהצעת החוק, ליקטנו את מרבית החלטות הממשלה שהיו בנושא החל משנת 2002. כדי להגיע לריכוז ההחלטות לכו לתוויות וביחרו בתווית "דיוני ממשלה וכנסת".
.
משרד הפנים מבטיח שיגן על המידע הביומטרי - בינתיים הוא מעביר מידע אישי בניגוד לחוק
.
שטרית, יש גבול ואתה חוצה אותו - 10.12.08 - ד"ר הני זובידה, מרצה למדעי המדינה במרכז הבינתחומי הרצליה: "הגיע הזמן לעמוד ולאמר מאיר שטרית, לך הביתה נמאסת. אנחנו לא זקוקים לך בחיינו וגם לא לפיקוח מתמיד של המדינה עלינו, יש גבול ואתה חוצה אותו. ממשרה של משרת ציבור אתה מנסה להפוך את הציבור למשרת המערכת, לא עוד!"

המידע הביומטרי שלנו יהיה חלק ממרשם האוכלוסין" הדולף - הכנסת עדיין לא החליטה לאשר מאגר ביומטרי, וודאי לא על האופן שבו ייבנה ויוחזק. אבל משרד הפנים כבר קץ עם מכרז. שלוש הערות ראשוניות על ההבטחה הלא אמינה להקמת מאגר מאובטח, נפרד ממאגר מרשם התושבים הדולף דרך קבע, על העדר שקיפות ועל הפוליטיקה של הטכנולוגיה.
.
"והאנשים האלה הולכים לטפל בטביעות האצבעות שלנו"? - התקלה הזו יכולה לעלות בחיי אדם: חולים קיבלו תחת שמם תוצאות מעבדה שגויות. מקור הבעיה: תקלת תוכנה חמורה של חברת HP - מי שנבחרה להנפיק את תעודות הזהות הביומטריות. שלוש רשימות בזו אחר זו.
.
מאגר ביומטרי זה לא גאדג'ט - הטכנולוגיה יכולה להביא ברכה לפרטים ולחברה, אבל היא גם עלולה להזיק. מה שעושה את כל ההבדל זה מחשבה תחילה והסדרה קפדנית של השימוש שייעשה בטכנולוגיה. אבל במדינת ישראל ממהרים. סיפור עם מוסר השכל מפרויקט טכנולוגי אחר של משרד הפנים.
..
ארנון הראל מומחה לביומטריה: מצגת על הצעת החוק - מצגת בפני המועצה להגנת הפרטיות בישיבתה מיום 17.6.2008. המצגת מתייחסת לטיוטת תזכיר החוק, שעברה מאז מספר שינויים.
.
מה כה מיוחד בטכנולוגיה הביומטרית - ארנון הראל מתריע על הסיכונים הכרוכים בטכנולוגיה וקורא להשתמש בה באחריות ובזהירות, כדי שכל מערכת המבוססת על ביומטריה תכלול מלכתחילה את האמצעים הנאותים להגנה, בקרה ושליטה, שיבטיחו שלא יעשה בה שימוש לרעה.
.
משרד הפנים מעביר מידע אישי לגורמים פרטיים שלא כדין - שוב מתברר, שמשרד הפנים לא נוהג במידע האישי שלנו בצורה זהירה ואחראית. זוהי כמובן רק דוגמא. אבל יחד עם דוגמאות אחרות היא ממחישה לנו, שהגנת הפרטיות ואבטחת מידע אישי אינן מהוות חלק מהתרבות הארגונית במשרד הפנים. ועכשיו לכו ותתנו להם לנהל מאגר ביומטרי..
.
ביהמ"ש האירופי: מאגר הד-נ-א בבריטניה לא חוקי - נקבע כי גם נטילת טביעות אצבע בלבד - לא בלוויית דגימת ד-נ-א, מהווה פגיעה קשה בפרטיות, והנטל על הממשלה להוכיח שהדבר הכרחי בחברה דמוקרטית.
.
ככה שומר משרד הפנים על המידע האישי שלנו - שחר אילן ב"הארץ" חושף עוד פרק בהילכות אבטחת מידע במשרד הפנים - היסטוריה של הפקרות.
.
המועצה להגנת הפרטיות לפרופ' בן ששון: החיפזון אינו ראוי - המועצה להגנות הפרטיות פנתה ביום 5.12.08 ליו"ר ועדת החוק חוק ומשפט של הכנסת וביקשה שלא לקיים דיון חפוז ביוזמת החקיקה.
.
בגלל ההשכלה האקדמית המיוחדת שלו בתחום המיקרו ביולוגיה - דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה שאישרה את הצעת החוק (3.8.08). עם כמה הערות שלי בתוך הטקסט.
.
פרופ' למערכות מידע בבריטניה: ת"ז ביומטרית היא גניבתה זהות האולטימטיבית - Time OnLine 7.3.08. פרופ' איאן אנג'ל, מומחה למערכות מידע ב-London School of Economics: מערכות מחשב נכשלות תמיד ומאגר לאומי יעשה זאת "big time"
.
ארה"ב - דו"ח ממשלתי על עלויות והשלכות פרוייקט Real ID
.
דו"ח רשמת מאגרי המידע - הפקת מרשם האוכלוסין על ידי משרד הפנים - ראו מה כתבה רשמת מאגרי המידע על אבטחת המידע במרשם האוכלוסין. היסטוריה של הפקרות.

אין תגובות:

No REAL ID